ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Darkat e vonshme dhe mbipesha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Darkat e vonshme dhe mbipesha   Tue Sep 15, 2009 10:32 pm

Njė kėrkim i shkencėtarėve amerikanė nga Universiteti Northwestern, pohon se personat tė cilėt hanė nė orėt e vona tė natės kanė prirje mė tė madhe pėr tė shtuar nė peshė.
Testimet e realizuara te minjtė kanė treguar se marrja e ushqimit nė periudha tė pazakonshme brenda ditės dyfishon tempin e rritjes sė masės trupore, pavarėsisht nga sasia e ushqimit tė konsumuar dhe aktiviteti trupor.

Revista shkencore “Obesity” shkruan se disa studime tashmė kanė treguar rolin e tė ashtuquajturės orė e brendshme nė shpenzimin, pėrkatėsisht nė deponimin e materieve nga ushqimi nė organizėm.

Sipas fjalėve tė autorėve tė studimit, kjo mund tė shpjegohet edhe me faktin qė personat qė punojnė natėn shpesh kanė tepricė kilogramėsh.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Darkat e vonshme dhe mbipesha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: