ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Steve Jobs paraqet njė varg risish tė Apple

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Steve Jobs paraqet njė varg risish tė Apple   Wed Sep 16, 2009 5:55 pm

Apple e ka rifreskuar linjėn e MP3 playerėve iPod, ka lėshuar njė version tė ri pėr firmuare pėr iPhone dhe ka ofruar pėrplot pėrmbajtje tė reja nėpėrmes iTunes, e tė gjitha kėto i ka paraqitur njeriu qė deri para pak kohe ka qenė i sėmurė rėndė - Steve Jobs.
Produkti mė i suksesshėm i kompanisė Apple, iPod, ėshtė freskuar nė secilin version. Kėshtu edhe iPod e ka pėrjetuar gjeneratėn e pestė, tė cilit i ėshtė shtuar fotoaparati digjital. iPod Touch nuk ėshtė bėrė me fotoaparat dhe askush nuk e ka tė qartė pse ka ndodhur kjo, por pėr kėtė ėshtė shpallur (nga vet Steve Jobs) si pajisje pėr lojėra tė cilės nuk i nevojitet fotoaparati. Kapaciteti i memories sė modelit mė tė mirė ėshtė rritur nė 64 GB.

Nė Apple nuk kanė harruar as pėr iPod Shuffle, i cili do tė paraqitet nė mė shumė ngjyra, me njė model tė veēantė nga ēeliku qė nuk ndryshket. iPod Classic do tė mbaj ēmimin e vet prej 249 dollarėve (vetėm nė SHBA) dhe do tė merr njė disk edhe mė tė madh tė fortė, me kapacitet prej 160 GB.

Pronarėve tė iPhone risia mė me e rėndėsishme do tė jetė versioni i ri i sistemit operativ, 3.1. Nga risitė tjera qė qojnė peshė ėshtė sistemi Genius i rekomandimit tė softuerėve nė dyqanin online App Store, qė edhe nuk ėshtė ide e keqe kur merret parasysh numri i aplikacioneve qė gjenden aty.

Softueri pėr ndėrveprim nė mes tė iPhone dhe iPod me kompjuterėt, iTunes, gjithashtu ėshtė freskuar dhe i ėshtė dedikuar sufiksi 9. Risi e madhe ėshtė pėrvoja iTunes LP, respektivisht njė kryqėzim i pėrmbajtjes shtesė me albume muzikore siē janė tekstet e kėngėve, video klipet, mbėshtjellėsit e albumeve, fotografitė dhe incizime shtesė tė kėngėve nga albumet.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Steve Jobs paraqet njė varg risish tė Apple
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: