ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Makina e kėrkimit Bing vazhdon me ngritje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Makina e kėrkimit Bing vazhdon me ngritje   Thu Sep 17, 2009 3:13 pm

Nė muajin gusht makina e kėrkimit Bing e Microsoftit ka shėnuar rritje nė tregun amerikan pėr 22.1% krahasuar me muajin maj tė kėtij viti.
Sipas tė dhėnave mė tė reja tė kompanisė “Nielsen” pėr muajin gusht, Microsoft Bing ka qenė makina e kėrkimit me ngritjen mė tė madhe nė tregun amerikan.

Numri i pėrgjithshėm i kėrkimeve nė Bing gjatė muajit gusht ka arritur shifrėn prej 1.1 miliard, qė ėshtė 22.1% mė shumė sesa nė muajin maj, duke arritur qė tė bėj pėr vete 10.7% tė tregut amerikan tė makinave tė kėrkimit.

Google edhe mė tutje udhėheq me pjesėmarrje prej 64.6%, respektivisht shtatė miliardė kėrkime, qė ėshtė 2.6 pėr qind mė shumė sesa nė muajin maj. Yahoo nė tė njėjtėn kohė ka realizuar 4.2% rezultate mė tė dobėta me 1.7 miliardė kėrkime, qė i kanė mjaftuar pėr tė marrė 16% tė tregut.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Makina e kėrkimit Bing vazhdon me ngritje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar
» AKR premton 7 pėr qind ngritje ekonomike dhe 30 mijė vende pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: