ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Qeni bie nė vrimėn prej 55 metrash dhe mbijeton gjashtė ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Qeni bie nė vrimėn prej 55 metrash dhe mbijeton gjashtė ditė   Fri Sep 18, 2009 4:42 pm

Qeni me emrin Coco nga Britania e Madhe ka rėnė nė njė zgafelle miniere 55 metra tė thellė dhe ka mbijetuar gjashtė pa ushqim dhe ujė para se shpėtimtarėt ta nxirrnin prej aty.
Britanikja 38-vjeēare Rebecca Lewis nga Saint Ives me ditė tė tėra ka kėrkuar qenin e saj tė racės terier Coco pasi qė i kishte humbur gjatė shėtitjes. E ka kėrkuaj gjithandej dhe nė fund e ka thirrur shoqatėn "Dog Lost!" e cila e ka lidhur me speleologėt. Qenin e shkretė e kanė gjetur pas gjashtė ditė kėrkimesh. Pos disa gėrvishtjesh dhe njė plage mbi sy, Coco ka shpėtuar pa lėndime tė mėdha.

“Isha nė shėtitje me miqtė e mi. Coco u zhduk. Nuk kishte asnjė vėrejtje se rreth e rrotull gjenden zgafelle minierash”, thėnė Rebecca.

Shpėtimtarėt nuk mund t’i binin nė gjurmė pėr shkak tė vegjetacionit tepėr tė madh. Megjithatė, disa ditė mė pas disa prej anėtarėve tė ekipit vendosėn tė lėshohen nė njė zgafelle. Pasi qė ėshtė lėshuar shpėtimtari Darrel Henderson, Coco ka filluar tė leh. Me radiolidhje nga ka informuar se e ka gjetur qenin e gjallė. Atij i janė dashur rreth 15 minuta ta bind Cocon tė futet nė ēantė

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qeni bie nė vrimėn prej 55 metrash dhe mbijeton gjashtė ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Agim Bacelli:Rrėfimi* Tregim
» Hamburg: Qeni i policisė kafshon hajdutin shqiptar
» Prej nga e ka prejardhjen emri "shqiptar"?
» Kėnd prej politikanėve e sundon gruaja, kush e ka amvise e kush Miss? (Foto)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: