ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ferrari i parė hibrid me motor V12

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Ferrari i parė hibrid me motor V12   Sat Sep 19, 2009 4:44 pm

Sipas pohimeve tė prijėsit tė Ferrarit Amedeo Felisa, Ferrari nė ofertėn e vet pėrfundimisht ka pėr qėllim tė pėrfshijė edhe modelin hibrid, e edhe pse nuk dihet saktėsisht se nė ēfarė hibridi do tė punojė Felisa ka konfirmuar se nga ana konvencionale nė tė do tė gjendet motori i fuqishėm V12.
Felisa gjithashtu ka lėnė tė kuptohet se pėr daljen nė treg tė kėtij automjeti duhet tė pritet, sepse nė Maranello vlerėsojnė se teknologjia e baterive nuk ka pėrparuar sa duhet pėr tė pėrmbushur tė gjitha nevojat e tyre. Pėr mė shumė, ata vlerėsojnė se pėr njė gjė tė tillė do tė nevojiten prej tri deri nė katėr vite.

Para ardhjes sė motorizimit hibrid Ferrari ka pėr qėllim tė implementojė njė varg teknologjish me tė cilat do tė zvogėlojė shpenzimin e karburanteve, respektivisht zvogėlimin e gazrave tė dėmshėm.

Mes tjerash me kėtė edhe ka filluar me paraqitjen e sistemeve stop-start me tė cilat do tė pajiset modeli California. Nė fakt, do tė jetė pikėrisht California, i cili do t’i shėrbejė Ferrarit si model me tė cilin do t’i paraqes teknologjitė e reja

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ferrari i parė hibrid me motor V12
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: