ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Pėrkundėr suksesit tė modelit Pre, Palm shėnon humbje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Pėrkundėr suksesit tė modelit Pre, Palm shėnon humbje   Sat Sep 19, 2009 4:46 pm

Gjatė vitit tė parė fiskal kompania amerikane Palm ka shitur diē mė shumė se 800.000 telefona tė menēur, mirėpo pėrkundėr kėtij fakti, shikuar nė pėrgjithėsi, afarizmi nuk po i ecėn si ėshtė mė sė miri.
Nė tremujorin e parė fiskal tė vitit 2009, paraqitja e suksesshme e pajisjes Palm Pre ka sjellė rritje tė shitjes sė telefonave tė menēur pėr madje 134 pėr qind, krahasuar me shifrat e njė tremujori paraprak, mirėpo shitja globale e pajisjeve ka rėnė pėr 80 pėr qind. Pėr mė shumė, ky ėshtė tremujori i tetė me radhė nė tė cilėt Palm po shėnon humbje.

Sa u pėrket vet telefonave tė menēur, Palm nė tremujorin e parė fiskal i ka shitur 823.000 njėsi, prej tė cilave pjesėn mė tė madhe e ka marrė pajisja Pre.

Shikuar nga pikėpamja financiare Palm nė tremujor ka shėnuar humbje prej 164.5 milionė dollarėsh qė megjithatė ėshtė mė pak nga parashikimet e analistėve tė tregjeve tė cilėt kompanisė i kishin parashikuar rezultate edhe mė tė kėqija.

Palm qė disa vite me rresht po lufton pasuksesshėm pėr pjesėn e saj nė treg dhe ajo ėshtė nė rėnie tė vazhdueshme, e pėr kėtė fajtorėt mė tė mėdhenj janė iPhone nga Apple dhe Blackberry nga RIM.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pėrkundėr suksesit tė modelit Pre, Palm shėnon humbje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: