ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Teleskopi Planck nė hapėsirė pėr tė zbuluar origjinėn e Universit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Teleskopi Planck nė hapėsirė pėr tė zbuluar origjinėn e Universit!   Sat Sep 19, 2009 5:09 pm

Neser eshte nje dite e shenuar per shkencen e astronomise pasi teleskopi Planck do nise nga puna per te zbuluar origjinen e Universit.

Planck eshte teleskopi me i fuqishem me mikrovale dhe ai do gjurmoje “driten e pare” te Universit e cila daton 14 miliarde vjet me pare. Nga te dhenat qe do marre teleskopi, do ndertohet nje harte e Universit, shume me e sakte se ato te ndertuara deri tani.

Ky projekt ka 17 vjet ne ndertim dhe eshte nje financim Agjencise Europiane te Hapesires ku marrin pjese disa shtete nga kontinenti i vjeter. Leshimi ne hapesire do behet nga Guajana Franceze ne 15:12 me oren lokale.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Teleskopi Planck nė hapėsirė pėr tė zbuluar origjinėn e Universit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: