ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Alarm nė Stacionin Kozmik Ndėrkombėtar

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 20
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Alarm nė Stacionin Kozmik Ndėrkombėtar   Sat Sep 19, 2009 5:25 pm

Mbrėmė kishte njė evakuim tė shkurtėr tė astronautėve tė Stacionit Kozmik Ndėrkombėtar qė ėshtė nė ndėrtim.

Personeli u vendos nė kapsollėn e afėrt ruse SOJUZ, pasi ishte vėrejtur se ndaj tyre po lėvizte njė motor, qė ishte mbetje e pėrplasjes sė paradokohshme tė dy satelitėve mbi Siberi. Sipas NASA-s, kjo ishte vetėm njė masė e sigurisė, pasi gjasat pėr pėrplasje ishin shumė tė vogla. Pasi u eliminua rreziku, astronautėt janė kthyer nė Stacion. Mijėra mbeturina tė satelitėve amerikanė dhe rusė qė u pėrplasėn para njė muaji, me dhjetėra mijėra vite do tė qarkullojnė nė orbitėn e Tokės.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alarm nė Stacionin Kozmik Ndėrkombėtar
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova anėtare e FMN,(Fondi Monetar Ndėrkombėtar)
» Kristaq Shabani:Lidhja Ndėrkombėtare e Poeteve , Shkrimtarėve dhe Artistėve "PEGASI" ALBANIA -NJOFTIM
» Dr. Zymer Neziri:Epika gojore shqiptare nė simpoziumin ndėrkombėtar tė Univerisitetit tė Harvardit
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit
» Forumi Ndėrkombėtar pėr energjetikė: Kosova vend i sigurt pėr investime tė huaja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: