ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Aplikacion nga Nokia pėr tė verbrit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Aplikacion nga Nokia pėr tė verbrit   Wed Sep 23, 2009 8:16 pm

Prodhuesi i njohur botėror i telefonave celularė Nokia, nė bashkėpunim me universitetin e Tampere dhe Shoqatėn finlandeze tė personave tė verbėr dhe me shikim tė dėmtuar, ka paraqitur versionin eksperimental tė aplikacionit pėr celularė tė cilin mund ta pėrdorin tė verbrit.
Aplikacioni Nokia Braille Reader punon nė prapavijė tė sistemit operativ Symbian, derisa aktivizohet me pranimin e porosisė SMS.

Kur shfrytėzuesit i arrin porosia SMS, me shtypje nė kėndin e epėrm tė djathtė tė ekranit aktivizohet lexuesi i cili nėpėrmes dridhjeve “lexon” porosinė, shkronjė pėr shkronjė.

Nė ēdo moment shfrytėzuesi me anė tė largimit tė gishtit nga ekrani mund tė ndėrpresė leximin.

Nė kompaninė Nokia theksojnė se softueri ende ėshtė nė testim e sipėr, kėshtu qė kėrkojnė mendimin e shfrytėzuesve pėr funksionalitetin e tij dhe pėrditėsimet e mundshme.

Aplikacioni u dedikohet tė gjitha pajisjeve tė Nokias tė cilat punojnė me versionin e pestė tė sistemit operativ Symbian S60.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Aplikacion nga Nokia pėr tė verbrit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: