ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 MSI paraqet laptopin X-Slim X610

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: MSI paraqet laptopin X-Slim X610   Wed Sep 23, 2009 8:18 pm

Laptopi 15.6 inēėsh nga kompania MSI pos procesorėve tė Intel tani e tutje do tė mund tė blihet edhe me procesorėt Athlon Neo tė kompanisė AMD.
MSI edhe zyrtarisht ka paraqitur laptopin me emrin X-Slim X610. Trashėsia e kompjuterit ėshtė dy centimetra e gjysmė, derisa peshon rreth dy kilogramė.

Laptopi bazohet nė platformėn e AMD-sė me procesorin Athlon Neo falė sė cilės shpenzon edhe deri nė 60% mė pak energji sesa laptopėt e ngjashėm me tė. Po ashtu, ėshtė integruar mėnyra ECO e punės e cila mundėson rregullimin e shpenzimit nė bazė tė punės tė cilėn e kryen kompjuteri.

Ėshtė integruar edhe ekrani 15.6 inēėsh me rezolucion prej 1.366 x 768 pikselash dhe ndriēim LED tė prapavijės, derisa grafika ėshtė ATI Mobility Radeon HD 4330 me 512 MB memorie.

Laptopi vjen me 2 apo 4 GB RAM, me disk nė kapacitet prej 320, 500 apo 640 GB, e nė vend tė DVD-sė nė ofertė ėshtė Blu-ray. Nė mėnyrė standarde, laptopi vjen i pajisur me Wi-Fi, Bluetooth, kamerė uebi, lexues tė kartelave tė memories dhe qasje HDMI.

Ēmimi i laptopit nuk ėshtė bėrė i njohur, mirėpo pritet qė nė tregun evropian tė jetė rreth 700 euro.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MSI paraqet laptopin X-Slim X610
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: