ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 hapa tė thjeshtė themelor pėr super lėkurė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: hapa tė thjeshtė themelor pėr super lėkurė   Wed Sep 23, 2009 8:27 pm

Shtresues, hidratues, zbutės, pastrues... shumica mezi gjejmė kohė pėr tė ngrėnė, apo pėr njė gjysmė kafe tė shpejtė. Kush ka kohė pėr kujdes tė ndėrlikuar tė lėkurės? Dhe, a thua kush nuk e dėshiron njė shkėlqim tė mirė tė lėkurės?
Me kėto hapa tė thjeshtė do ta pėlqeni nė ēdo moment lėkurėn nė tė cilėn jeni. Duke kursyer kohėn tuaj, “Imedica Family” ju pėrcjell tri kėshilla tė ekspertėve amerikan pėr tė realizuar me shpejtėsi kujdesin themelor tė lėkurės tuaj.

1. Lajeni lėkurėn tuaj ēdo ditė

Nuk keni nevojė pėr produkte tė sofistikuara pėr tė pastruar lėkurėn tuaj. Larja ēdo ditė me sapun dhe ujė largon ndotjen, djersėn, njollosjen dhe qelizat e vdekura tė grumbulluara gjatė ditės. Prandaj, njė ose dy herė nė ditė pastrim ėshtė gjithēka qė ju nevojitet: tė lashė mė shpesh mund tė dėmtojė lyrėsimin natyral mbrojtės sė lėkurės. Ekspertėt e kujdesit tė lėkurės kėshillojnė pėrdorimin e sapunėve tė butė, tė paaromatizuar, me veti zbutėse dhe njomėse. Ata paralajmėrojnė kundėr sapunėve deodorant tė trupit ose pastruesve antibakterial, tė cilėn mund tė jenė tė vrazhdė pėr lėkurėn tuaj.2. Jepni lagėshti lėkurės suaj

Me ekspozimin e vazhdueshėm ndaj avullit, ujit tė ftohtė dhe diellit tė nxehtė nuk ėshtė e patjetėrsueshme tė pėrdorni produkte njomėse pėr lėkurėn tuaj, edhe nėse ajo ėshtė e yndyrshme nė mėnyrė natyrale. Fatmirėsisht, njomja e lėkurės sė butė, tė lėmuar ėshtė e lehtė: Vetėm pėrkėdhelni lėkurėn me produktin tuaj tė preferuar pas daljes nga dushi. Dhe nuk keni nevojė pėr produkte tė shtrenjta.
Keni lėkurė tė yndyrshme?
Provoni produkte jo acaruese pėr lėkurėn dhe tė cilat nuk mbyllin poret. Dhe, mos harroni se lėkura merr lagėshti edhe nga brenda, andaj merrni sasi tė mjaftueshme tė ujit.3. Pėrdorni kremra tė diellit pėr tė mbrojtur lėkurėn

Edhe nėse koha premton diell, shi, ose borė, mbrojtja nga dielli ėshtė e nevojshme, thonė specialistėt e Akademisė Amerikane tė Dermatologjisė. Bora dhe uji, qė tė dyja, reflektojnė rezet e diellit dhe madje edhe nė ditėt me vranėsira ne marrim njė dozė tė
shėndetshme tė rrezeve ultravjollcė. Me kalimin e kohės, kėto rreze ultraviolete mund tė ēojnė nė rrudha, ndryshim ngjyre, njolla dhe kancer tė lėkurės.
Ēfarė tė bėsh? Mbulo mirė lėkurėn e ekspozuar dhe hidh mbi tė produkte me faktor mbrojtės tė diellit 15 ose mė shumė, si dhe me mbrojtje nga UVA dhe UVB. Dhe kėtė aplikoje mė shpesh.Kujdes edhe mė i shpejtė i lėkurės

Vėrtet keni pak kohė? Ėshtė lehtė t’i mbledhėsh kėto tre hapa pėr kujdesin e lėkurės nė dy:
• Bashkoni larjen dhe njomjen e lėkurės duke shfrytėzuar sapunė njomės.
• Bashkoni zbutjen dhe mbrojtjen nga dielli: Blej krem zbutės me faktor 15 ose mė tė lartė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
hapa tė thjeshtė themelor pėr super lėkurė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: