ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mashkulli i cili ka frikė nga femrat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mashkulli i cili ka frikė nga femrat   Thu Sep 24, 2009 5:28 pm

Mashkulli i cili ka fobi nga femrat, edhe pse ka 27 vjet, asnjėherė nuk ka puthur pjesėtare tė gjinisė sė kundėrt.
Neil Dando nga qyteti Worthing vuan nga “turpi i dashurisė” nė mėnyrė kronike, qė ėshtė njė ērregullim psikik i cili nuk i lejon t’i afrohet femrave, e gjatė kėsaj kohe tė mos bėhet nervoz dhe mos ta kapin sulmet ekstreme tė panikut.

Ai ka frikė se pėr shkak tė traumės sė tij bizare nuk do tė jetė nė gjendje tė krijojė njė lidhje serioze.

"Nė punė, pėr faktin qė marrėdhėniet janė rreptėsishtė profesionale, krejt ėshtė nė rregull. Nė fakt, kjo fillon tė mė ndodhė kur ndonjė femėr mė tėrheq”, thotė i riu i pafat.

"Ka pasur raste kur jam shtirė se ndonjė person mė tėrheqė, vetėm pėr tė parė nėse mund tė tejkaloj fobitė e mia. Por sa mė shumė qė flas, aq mė shumė fillojė tė mendojė dhe nervozizmi mė kap nė mes tė fjalisė”, ka shtuar ai.

Problemi i tij ende nuk ėshtė i regjistruar si ērregullim, por profesori amerikan Brian Gilmartin nė librin e tij nga viti 1987, "Shyness and Love: Causes, Consequences and Treatment" e ka emėruar "loveshyness" (turpi i dashurisė), shkruan gazeta Daily Telegraph.

"Kur e kam lexuar librin pėr kėtė gjė qė mė mundon, kam kuptuar se nė botė ka edhe shumė njerėz tjerė tė cilėt vuajnė nga fobia e njėjtė", thotė Dando.

Profesori Gilmartin pohon se kėtė problem e kanė 1.7 milionė meshkuj nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mashkulli i cili ka frikė nga femrat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianėt hungarez!?
» Sami Repishti: Zbrazėtia shqiptare mė ngjall frikė!
» "Jam mysliman, mos ki frikė"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: