ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kulla e Ajfelit nga ēokolata 3.65 metra e lartė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kulla e Ajfelit nga ēokolata 3.65 metra e lartė   Fri Sep 25, 2009 3:04 pm

Modeli i Kullės sė Ajfelit 365 centimetra i lartė, nė tėrėsi i punuar nga ēokolata, sot ka bėrė shumė kalimtarė tė rastit qė t’u shkoj lėngu gojės.
Kulla e ēokolatės ėshtė parė nė stacionin hekurudhor St. Pancras nė Londėr para se ėshtė transferuar pėr nė kryeqytetin francez.

Edhe pse tė tubuarit kanė shpresuar se do tė grabisin ndonjė copė ēokolate, nuk kanė pasur edhe aq fat. Kulla e ėmbėl e Ajfelit ka qenė aty vetėm “pėr t’i kullotur sytė”. Kėshtu, kulla gjatė disa javėve tė ardhshme do tė shkojė nė turne nėpėr dyqane, shkruan gazeta britanike Daily Mail.

"Pastiēerėt tonė kanė udhėtuar nėpėr tėrė Evropėn pėr tė sjell aromat mė tė mira nga shtetet e ndryshme. Ato i kemi pėrdorė si inspirim gjatė pėrgatitjes sė Kullės sė Ajfelit, me tė cilėn promovojnė lloje tė reja tė ēokolatave", ka thėnė Keith Hurdman, pastiēeri kryesor i kompanisė “Thorntons” e cila e ka pėrgatitur kėtė kullė.


_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kulla e Ajfelit nga ēokolata 3.65 metra e lartė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zhuljeta Kulla: Ja si mė preu rrogėn Pėllumb Kulla
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartė i UĒK-sė ka njė porosi pėr Hashim Thaqin me kompaninė pronto!
» Sa mė shumė kohė qė do tė kalojė, aq mė shumė do tė rritet e lartėsohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: