ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano   Fri Sep 25, 2009 3:21 pm

Nė kuadėr tė “Javės sė modės”qė mbahet nė Milano tė Italisė, tė organizuar nga “A Critical Fashion”, prezantohet edhe Shtėpia e modės “Kujta & Meri” nga Gjakova.
Interesimi pėr kreacionet e stilistėve Kujtim dhe Merita Berisha, tė cilėt kanė zgjeruar biznesin e tyre edhe jashtė Kosovės, ka prekur emra tė mėdhenj tė modės evropiane, si dhe agjenci e media tė njohura nė Itali dhe jashtė saj.

Milano njihet tashme si qyteti i dytė nė botė pėr modėn, nga ky vit krahas shtėpive mė tėe njohura tė modės, nė Milano ėshtė edhe ‘show room’ dhe galeria e shtėpisė sė modės ‘Kujta & Meri’.

Ky organizim nė vazhdimėsi ėshtė duke u pėrmendur, shkruar e intervistuar nga mediat mė tė njohura tė modės nė Itali, tė shkruara dhe elektronike. Gjate te gjitha intervistave dhe shkrimeve, mediat kanė pėrmendur Kosovėn, duke treguar prejardhjen e stilistėve Kujta dhe Meri.

Nė organizimin e titulluar “Dressed Up”, nė sfilatėn e Shtėpisė “Kujta & Meri” mysafir do tė jenė: Claudio Gentile (kampion bote nė futboll me Italinė-1982), Alberto Traversi (kėngėtar dhe editues i shtypit), Antonella Ruggero (kėngėtare italiane), Miky (kėngėtare e grupit tė famshėm italian “No Relax”), Karina Khadarak (modele e K&M) dhe artistė tjerė tė njohur italianė

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Serafina..
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 1050
Age : 21
Vendndodhja : en foro de florencia bertotti mas lindo....
Kenget e preferuara te Floricientes? : te siento un enorme dragon todos de flor
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 11/06/2009

MesazhTitulli: Re: Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano   Sun Sep 27, 2009 12:38 pm

flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano   Sun Sep 27, 2009 1:20 pm

sps

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: