ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kujdes ēfarė kafe pini pas dite

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kujdes ēfarė kafe pini pas dite   Fri Sep 25, 2009 3:23 pm

Kafja e pasdites mund tė jetė shkak i konsumimit tė kalorive tė shumta, prandaj personat tė cilėt kanė nevojė qė tė pinė kafe pas dite, duhet tė kenė kujdes qė tė mos ua rrisė peshėn trupore.
Njė hulumtim i Zyrės njujorkeze tė shėndetėsisė, i realizuar nėpėr kafenetė e New Yorkut, tregon se kafja e zezė ose kafja me qumėsht ose sheqer, kanė mesatarisht 63 kalori.

Mirėpo, variantet e ndryshme tė kafesė dhe pijeve nga kafja me shije tė ndryshme tė cilat ofrohen nė treg dhe pėrmbajnė qumėsht tė ėmbėl, akullore ose shtesa tjera- shpesh kanė katėr herė mė shumė kalori (rreth 239, gjegjėsisht 12% tė ushqimit mesatar prej 2.000 kalorish).

Nė bazė tė anketės sė publikuar nė revistėn “Preventing Chronic Disease”, ku janė pėrfshirė 3.000 pjesėmarrės nga 115 kafene nė qytetin e New Yorkut, ėshtė treguar se 20% e amerikanėve pinė sė paku njė filxhan kafe nė ditė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kujdes ēfarė kafe pini pas dite
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dielli e mimozat kurre nuk ndricuar me bukur se ate dite...- Meditim Esse - nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: