ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Shitje rekorde tė BlackBerry

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Shitje rekorde tė BlackBerry   Sat Sep 26, 2009 2:33 pm

Kompania Research in Motion (RIM) ka publikuar rezultatet pėr tremujorin fiskal veror, nė mes muajit qershor e gusht janė shitur 8.3 milionė BlackBerry. Ky rezultat ėshtė i madh se ai i deritanishmi mė i miri i cili ka qenė 7.8 milionė.
Gjithashtu, janė publikuar shifrat se aktualisht ka 32 milionė pėrdorues tė BlackBerry, derisa gjysma e pajisjeve tė shitura gjatė verės kanė nė duart e pėrdoruesve tė rinj.

Megjithatė, pėrkundėr shitjeve rekorde tė shitjes dhe pėrfitimeve pėr 3% mė tė mėdha tė cilat gjithsej janė 3.53 miliardė dollarė, pėrfitimi i pėrgjithshėm i kompanisė ėshtė pėr 26% mė e dobėt sesa nė tremujorin pranveror.

Pėr tremujorin vjeshtor RIM pret katėr milionė pėrdorues tė ri dhe pėrfitime nė mes tė 3.6 deri nė 3.85 miliardė dollarė

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shitje rekorde tė BlackBerry
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: