ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRX

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRX   Sat Sep 26, 2009 2:33 pm

Land Rover ka vėrtetuar edhe zyrtarisht atė pėr tė cilėn ėshtė spekuluar me muaj tė tėrė. Prodhuesi britanik i automjeteve tė terrenit dhe atyre sportive do ta shtojė edhe modelin LRX nė listėn e tij.
Modeli serik i konceptit i cili pėr herė tė parė ėshtė paraqitur vitin e kaluar nė panairin e automjeteve tė Detroitit do tė duhej qė tė paraqitet zyrtarisht vitin e ardhshėm, e nė shitje tė del nė vitin 2011.

Edhe pse nė Land Rover nuk zbulojnė shumė gjėra pėr modelin e tyre tė ri, LRX, i cili me shumė gjasė nuk do tė quhet si i tillė kur tė del nė shitjes, do tė jetė mė i vogli, mė i lehti dhe mė i efektshmi nga tė gjitha modelet e deritanishme tė Land Roverit.

Automjeti do tė duhej tė ndėrtohej nė platformėn e pėrshtatur tė modelit Freelander, derisa nėn kapak tė motorit do tė duhej t’i gjendej 2.2 litėrshi me naftė, si dhe 3.2 litėrshi me benzinė dhe gjashtė cilindra. Supozohet se nė plan ėshtė edhe versioni hibrid me benzinė dhe rrymė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRX
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: