ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Pėrtypja e lajthive tajvaneze ėshtė e rrezikshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Pėrtypja e lajthive tajvaneze ėshtė e rrezikshme   Sat Sep 26, 2009 2:39 pm

Nė Tajvan, pėrtypja e gjetheve tė thata dhe lajthive tė palmės areca ėshtė e zakonshme. Lajthitė e arecės shfrytėzohen pėr tretje mė tė mirė tė ushqimit, mirėpo ato janė narkotikė.

Njė studim me 56.000 meshkuj tė rritur nė Tajvan, ka treguar se pėrtypja e kėtyre lajthive nuk ėshtė e padėmshme, porse rrit rrezikun pėr sėmundje kardiovaskulare dhe pėr vdekshmėri.

Ky rrezik ka qenė shumė mė i madh te pėrtypėsit e arrave tė palmės areca sesa te duhanpirėsit.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pėrtypja e lajthive tajvaneze ėshtė e rrezikshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: