ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Alergjikėt mund tė mos shfaqin reaksion

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Alergjikėt mund tė mos shfaqin reaksion   Sat Sep 26, 2009 2:41 pm

Llogaritet se afėr 10-20% e tė rriturve janė alergjikė nė ushqim. Megjithatė, njė studim i ri gjerman ka treguar se ēdo i dyti person i cili konsiderohet se ėshtė alergjik nė njė lloj tė ushqimit, nė fakt nuk ėshtė.

Shkencėtarėt kanė analizuar 419 persona tė dyshimtė se kanė alergji. Me ē’rast me llogaritjen e pėrqendrimit tė antitrupave specifikė ėshtė vėrtetuar se vetėm gjysma e tyre kanė qenė alergjikė.

Kėto rezultate tregojnė se sa rėndėsi ka diagnoza e saktė nė ushqim, me qėllim qė tė pengohet shmangia e panevojshme e atij lloji tė ushqimit pėr tė cilin dyshohet se individi ėshtė alergjik.

Alergjenėt mė tė shpeshtė ushqyes janė tė pranishėm nė gluten, peshk, guaska dhe gaforre, kikirikė, sojė, qumėsht etj.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Alergjikėt mund tė mos shfaqin reaksion
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokėt e Atjon Zhitit nuk mund tė besojnė se ai nuk jeton mė (FOTO)
» Thaēi: Presidenti do tė zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e tė lajthiturve?!A mund tė ngacmohet zjerrmi?!
» Sa sheqer mund tė konsumoj njeriu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: