ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Resveratroli i rrushit forcon imunitetin dhe heq kilogramėt e tepėrt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Resveratroli i rrushit forcon imunitetin dhe heq kilogramėt e tepėrt   Sat Sep 26, 2009 2:42 pm

Ilaēi i ri kundėr trashėsisė dhe diabetit ėshtė njėherėsh edhe tabletė e cila ndihmon nė humbjen e kilogramėve tė tepėrt, tregon njė studim i ri amerikan.

Pėrbėrja e tij bazė ėshtė resveratroli, i cili krijohet nėn lėkurėn e rrushit tė zi, ndėrsa konsiderohet si antioksidues i fuqishėm, por ka edhe njė varg veprimesh tė tjera tė dobishme.

Nė eksperimentet nė minj, studiuesit kanė konstatuar se atyre minjve qė u ėshtė injektuar ilaēi kundėr trashėsisė, vrapojnė dy herė mė shpesh dhe janė mė tė qėndrueshėm se minjtė e tjerė, ndėrsa metabolizmi i tyre ėshtė bėrė shumė mė i fortė dhe mė i shpejtė.

Resveratroli largon rreziqet nga sėmundjet e zemrės, Alzheimerit dhe kancerit. Sa mė e errėt tė jetė vera, ajo pėrmban sasi mė tė madhe tė kėsaj materie. Mirėpo, me verėn nuk duhet tepruar dhe mjafton njė gotė nė ditė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Resveratroli i rrushit forcon imunitetin dhe heq kilogramėt e tepėrt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: