ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Si tė qėndrojmė tė ulur?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Si tė qėndrojmė tė ulur?   Sat Sep 26, 2009 2:42 pm

Dhimbjet nė shpinė mė sė shpeshti janė shkak pėr tė cilėn tė punėsuarit mungojnė nė punė. Shtrohet pyetja, nė cilėn pozitė duhet tė qėndrojmė ulur qė kjo tė jetė sa mė pak e dėmshme pėr trupin?

Shoqata e Radiologėve Amerikanė, ka organizuar njė simpozium nė tė cilin janė prezantuar studimet mė tė fundit mbi qėndrimin ulur.

Hulumtimet kanė treguar se qėndrimi nėn shkallėn prej 90° ndikon negativisht nė disqet dhe muskujt e pjesės sė poshtme tė shpinės dhe pėr kėtė arsye, ata kanė propozuar qė pozita nė tė cilėn shpina duhet tė qėndrojė, ėshtė nė kėnd prej 135°.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si tė qėndrojmė tė ulur?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: