ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mos i largoni bimėt nga zyrat e punės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mos i largoni bimėt nga zyrat e punės   Sat Sep 26, 2009 2:43 pm

Largimi i bimėve dhe luleve nga zyra, qė ėshtė njėri nga hapat e parė tė punėdhėnėsve pėr shkak tė dėmeve nga kriza financiare, nė fakt ndoshta nuk ėshtė hapi mė i menēur, sepse bimėt ndikojnė pozitivisht nė atmosferėn e punės, pohojnė ekspertėt pranė fabrikės Ambius Ray Borg.

Ambius ėshtė njė kompani e cila shet bimė, ndėrsa pohimet e veta i bazon nė rezultatet e hulumtimeve tė kohėpaskohshme. ėshtu, shkencėtarėt nga fakulteti teknik i Sydneyt kanė vėrtetuar se lulet dhe bimėt vendosura nėpėr zyra pėrmirėsojnė kualitetin e ajrit duke thithur gazra tė cilat i emetojnė produktet plastike.

Njė tjetėr grup ekspertėsh, kėtė radhė nga Universiteti Surreyt nė Britani tė Madhe kanė vėrtetuar se niveli i stresit ėshtė mė i ulėt nėpėr zyra ku janė tė pranishme lulet dhe bimėt pėr dhoma.

Sa mė shumė qė ėshtė e mėrzitshme puna, aq mė shumė ndihmon prania e bimėve tė ndryshme, p.sh. siē ėshtė palma.

Pėr mė shumė, ekspertėt amerikanė kanė vėrtetuar se shtypja e gjakut te punėtorėt tė cilėt kishin punuar nė zyrat ku ka bimė, kishte qenė mė e ulėt se tek ata nė vendet e punės sė tė cilėve nuk kishte bimė.
Po ashtu, reagimi i punėtorėve tė cilėt kishin punuar nė zyrat ku ka bimė kishte qenė 12 herė mė i shpejtė nė krahasim me punėtorėt nė vendet e punės sė tė cilėve nuk kishte bimė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos i largoni bimėt nga zyrat e punės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: