ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Femrat,duhet tė pinė tre filxhanė ēaj nė ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Femrat,duhet tė pinė tre filxhanė ēaj nė ditė   Sat Sep 26, 2009 2:45 pm

Sipas njė studimi tė ri, femrat tė cilat pinė nga tri gota ēaj nė ditė janė tė mbrojtura nga infarkti i zemrės dhe nga sulmi nė tru.

Ēdo e treta femėr, e cila kishte marrė pjesė nė kėtė studim, kishte pasur njė pllakė tė rrezikshme yndyrore nė arterien e qafės, nga kėto pllaka zhvillohet dėmtimi i enės sė gjakut, i njohur si arterosklerozė.

Pjesėmarrėsit nė studim ishin tė moshės mesatare mbi 70 vjet, ndėrsa kishte dy herė mė shumė femra se meshkuj. Madhėsia e pllakės yndyrore tė pranishme nė arteriet pjesėmarrėsve ishte caktuar me anė tė ultrazėrit.

Rezultatet kanė treguar se meshkujt, nuk kishin dobi tė ngjashme me femrat nga pirja e ēajit. Kjo shpjegohet me anė tė njė teorie, sipas sė cilės komponentėt e pranishėm nė ēaj kanė mundėsi qė ta zėvendėsojnė hormonin e estrogjenit, ndėrsa ky hormon i mbron femrat nga sėmundjet kardiovaskulare.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Femrat,duhet tė pinė tre filxhanė ēaj nė ditė   Sat Sep 26, 2009 2:45 pm

une se konsumoj hiq..bile as nje gote e jo me 3 hahhahaa

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Femrat,duhet tė pinė tre filxhanė ēaj nė ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LEXOJE .. Patjetėr duhet tė lexohet,dhe patjetėr duhet tė shpėrndahet-Ataku nė zemėr
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianėt hungarez!?
» Fotaq Andrea: Ne duhet tė flasim me gjuhėn e shqiptarizmės e tė kulturės sonė tė lashtė
» LIRI LOSHI: NUK NDALET SERBIA - AJO DUHET NDALUR!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: