ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ushqimi me qumėsht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Ushqimi me qumėsht   Sat Sep 26, 2009 2:51 pm

Jepini fėmijės sasinė e nevojshme tė qumėshtit. Jepini fėmijės qumėsht nga tė dy gjiret. Tė vegjlit duhet tė pinė shpesh por pa e tepruar. Gjatė pirjes krijojini foshnjės mundėsi tė pushojė nga pak.

Nėna qė ka fėmijėn nė gji duhet tė marrė sa mė shumė lėngje. Ushqimi i nėnės duhet tė sigurojė elementet e nevojshme.

Sa mė shumė tė pijė fėmija, aq mė tepėr qumėsht prodhon gjiri. Fėmijės deri nė gjashtė muaj nuk i jepen ushqime jo tė lėngshme. Nėna qė ka fėmijėn nė gji duhet tė shmangė stresin, shqetėsimet.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ushqimi me qumėsht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: