ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kujdes me lėngjet kur pini barna!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kujdes me lėngjet kur pini barna!!!   Sat Sep 26, 2009 2:52 pm

Shkencėtarėt amerikan zbulojnė se disa nga pėrbėrjet e pijeve nga portokali, molla dhe grejfruti mundet tė parandalojnė absorbimin e barnave pėr shtypje tė lartė dhe alergji.

Pijet nga frutet kanė pėrmbajtje kimike prandaj nuk janė tė preferueshme tė konsumohen sė bashku me disa lloje tė barnave, paralajmėrojnė disa shkenctarė amerikan.

Shkencėtarėt amerikan zbulojnė se disa nga pėrbėrjet e pijeve nga portokali, molla dhe grejfruti mundet tė parandalojnė absorbimin e barnave pėr shtypje tė lartė dhe alergji. Kėta pije mundet ta pėrgjysmojnė ndikimin e antihistaminės feksofenadin, pohonė ekipi nga Univerziteti I Ontarios.

Deri mė tani ėshtė zbuluar se kėta tri lloje tė pijeve ndikojnė edhe nė etopozimin, pėrmbajtje e hemoterapis, nė disa beta-blokator me tė cilat trajtohet hipertensioni si dhe ciklosporini tė cilėn e marin pacientėt pas transplatimit.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kujdes me lėngjet kur pini barna!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: