ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nuk ka pėllumba mbi Pekin mė 1 tetor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Nuk ka pėllumba mbi Pekin mė 1 tetor   Sun Sep 27, 2009 1:22 pm

Mė 1 tetor pėllumbat nė kryeqytetin kinez nuk guxojnė tė janė jashtė kafazeve tė tyre nė mėnyrė qė tė mos pengojnė shėnimin e 60-vjetorit tė regjimit komunist, shkruajnė mediat botėrore.
Mbi 30.000 shtėpi nė Pekin tė cilat kultivojnė mbi njė milion pėllumba kanė pranuar njoftimin nga shėrbimet e shtetit se shpezėve tė tyre u ndalohet fluturimi deri mė 2 tetor. Nė tė kundėrtėn, ata janė kėrcėnuar me gjoba me para ose me dorėzimin e shpezėve tė tyre tek shėrbimet veterinare.

Revista e parė ushtarake nė dhjetė vitet e fundit, nė tė cilėn do tė marrin pjesė mė sė paku 100.000 njerėz dhe fishekzjarrė tė shumtė, do tė shėnojnė 60-vjetorin e Republikės Popullore tė Kinės.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nuk ka pėllumba mbi Pekin mė 1 tetor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shėnohet 12 vjetori i protestės sė studentėve tė UP-sė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: