ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ēifti amerikan kupton se kanė jetuar 49 vjet pa letra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Ēifti amerikan kupton se kanė jetuar 49 vjet pa letra   Mon Sep 28, 2009 3:18 pm

Amerikanėt e moshuar Frank e Betty Skrout nga Pennsylvania planifikojnė tė kremtojnė 49-vjetorin e martesės sė tyre, edhe pse kohė mė parė kanė zbuluar se martesa e tyre nuk ishte regjistruar kurrė. Derisa t’i rregullojnė letrat, ata thonė se kot i kishin bartur unazat tėrė kėto vite.
“Tėrė kėto vite jetojmė nė mėkat. E nė fakt tėrė kohėn kam qenė njė djalė i lirė”, ka thėnė bashkėshorti Frank.

Ata ishin kurorėzuar nė kishėn katolike nė qytetin Wilmore mė 6 tetor tė vitit 1960, nė praninė e dy dėshmitarėve dhe bijės pesėvjeēare tė Bettyt. Ēifti i ka zbuluar problemet me dokumente kohė mė parė kur Betty po kėrkonte tė pensionohej. Ajo ėshtė shokuar kur nė sistemin e ofiēarisė ėshtė theksuar si e pamartuar.

Prifti i cili i kishte martuar asnjėherė nuk i kishte dorėzuar letrat e kurorėzimit tė cilat dėshmojnė ceremoninė e tyre. Ēifti ėshtė duke bashkėpunuar me kishėn nė mėnyrė qė sa mė parė tė zgjidhin kėtė problem. Bėjnė shaka se megjithatė nuk mendojnė tė jetojnė ndaras deri atėherė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēifti amerikan kupton se kanė jetuar 49 vjet pa letra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Nazim Bllaca u dėnua me 4.5 vjet burg
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: