ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Martohet me katėr gra pėrnjėherė, paguan 33 lopė pėr to

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Martohet me katėr gra pėrnjėherė, paguan 33 lopė pėr to   Mon Sep 28, 2009 3:19 pm

Njė biznesmen nga Republika Jugafrikane nė tė njėjtėn kohė ėshtė betuar pėr dashuri tė pėrhershme me katėr gra, tė cilat nė tė njėjtėn kohė kanė thėnė se do ta duan edhe nė tė mirė edhe nė tė keq.
Pjesėtari 44-vjeēar i fisit Zulu Milton Mbele ėshtė bėrė bashkėshort i femrave prej 22 deri nė 35 vjeē nė fshatin Ntlane dhe pohon se qė tė katėrtat i do njėsoj.

Nuset me njė zė kanė dhėnė betimet e tyre dhe janė obliguar pėr dashuri tė pėrjetshme ndaj burrit tė tyre.

Poligamia ėshtė njė gjė e shpeshtė nė rajonin e Kwa-Zulu Natal prej ku vijnė edhe tė porsamartuarit e lumtur. Presidenti i Republikės Jugafrikane, gjithashtu pjesėtar i fisit Zulu, ka tri gra, mirėpo nuk ėshtė e zakontė qė tė bėhen kurorėzime njėkohėsisht me mė shumė se njė grua.

Katėr nuset Thobile Vilakazi, Zanele Langa, Baqinisile Mdlolo e Smangele Cele njihen edhe mė herėt me njėra tjetrėn dhe kanė pranuar nė kėtė ceremoni.

Mbele ka paguar pėr gratė e tij 33 krerė lopė.

Mė e shtrenjta ka qenė Vilakazi pėr tė cilėn ka paguar 10 lopė, derisa mė e lira ka qenė Langa pėr tė cilėn i ka dhėnė shtatė, derisa pėr dy tjerat ka paguar nga tetė.

''Nuk shohim asgjė tė pazakontė nė kėtė ceremoni, e duam dhe kemi vendosur tė martohemi pėr tė njėkohėsisht”, ka thėnė Cele.

''Poligamia ėshtė pjesė e kulturės tonė. Nuk ėshtė adet tė martohemi me disa gra pėrnjėherė, por kėtė e bėj sepse i dua tė gjitha'', ka thėnė Mbele.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Martohet me katėr gra pėrnjėherė, paguan 33 lopė pėr to
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E tmerrshme: 36 vjeēari martohet me tė miturėn 6 vjeēe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: