ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kėrkohet lirimi i Polanskit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kėrkohet lirimi i Polanskit   Mon Sep 28, 2009 3:22 pm

Raportohet se Polonia dhe Franca planifikojnė njė thirrje tė pėrbashkėt pėr tė provuar qė regjisori Roman Polanski tė lirohet nga arresti nė Zvicėr, ku ai ballafaqohet me dorėzim nė Shtetet e Bashkuara, pėr akuza se ka pasur seks me njė vajzė 13 vjeēare nė vitin 1977 nė Los Angeles.
Agjencia e lajmeve e Polonisė, PAP, ka transmetuar fjalėt e ministrit tė jashtėm, Radek Sikorski, se ai sė bashku me kolegun francez, Bernard Kouchner, planifikojnė tė kėrkojnė nga autoritetet zvicerane, qė ta lirojnė 76 vjeēarin Polanski dhe tė kėrkojnė falje pėr regjisorin e njohur nga presidenti amerikan, Barack Obama.

Regjisore Polanski u arrestua dje nė Zvicėr, ku kishte shkuar pėr tė marrė pjesė nė njė Festival tė Filmit nė Cyrih.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kėrkohet lirimi i Polanskit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gani Qarri:Ēlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombėtar nga Bajram Daklani mė 12 gusht tė vitit 1912
» Kėrkohet zbardhja e veprimtarisė 10 vjeēare tė SHIK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: