ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kryetari i fshatit vazhdon tė kėrkoj lėmoshė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kryetari i fshatit vazhdon tė kėrkoj lėmoshė   Wed Sep 30, 2009 5:02 pm

Kryetari i ri i njė fshati indian refuzon tė heq dorė nga profesioni i lypėsit, sepse ai po bėn shumė para nga kjo punė.
Kryetari 56-vjeēar Dharmveer Bhoora thotė se ai aq shumė para nga kėrkimi i lėmoshės sa qė ai mundet tė subvencionojė projektet e kėshillit tė fshatit Khaikheri, nė veri tė Indisė. Ai thotė se brenda njė jave tė mirė, mund tė mbledhė deri nė 400 euro.

"Paratė tė cilat i grumbullojė nga lėmosha mjaftojnė pėr familjen time e nganjėherė edhe pėr tėrė fshatin", ka thėnė Bhoora.

"Tani unė jam pėrgjegjės pėr t’u pėrkujdesur pėr zhvillimin e fshatit dhe disa nga paratė tė cilat unė i mbledh nga lėmosha gjithashtu do tė shfrytėzohen pėr tė implementuar projekte zhvillimore nė fshat”, ka shtuar ai.

“Jam shumė falėnderues pėr secilin cent tė cilin njerėzit mė japin derisa kėrkoj lėmoshė, dhe jam i sigurt se kjo do t’i bėj njerėzit tė ndjehen mirė pasi qė ata nuk po mė ndihmojnė vetėm mua dhe familjen time por gjithashtu tėrė fshatin tim”, ka pėrfunduar
Bhoora

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kryetari i fshatit vazhdon tė kėrkoj lėmoshė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)
» Agim Gashi:BARIU I FSHATIT TIM
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Sot nė moshėn 72 vjeēare vdiq Prof. Dr. Emrush Gashi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: