ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Shkurtabiqėt ndėrtojnė fshatin e tyre

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Shkurtabiqėt ndėrtojnė fshatin e tyre   Wed Sep 30, 2009 5:03 pm

Njerėzve me rritje shkurtabiqe nga provinca kineze Yunnan u kanė ardhur nė maje tė hundės maltretimet dhe ofendimet e pėrditshme, prandaj nė qytetin Kunming kanė ndėrtuar fshatin e vet dhe ua kanė ndaluar hyrjen tė gjithė atyre qė janė mė tė gjatė se njė metėr e tridhjetė centimetra.
Tė revoltuar me diskriminimin e pėrditshėm tė cilit i nėnshtrohen njerėzit me rritje shkurtabiqe, njerėzit nė Kunming nė jug tė Kinės e kanė shndėrruar veten nė njė atraksion turistik.

Njerėzve mė tė gjatė se njė metėr e tridhjetė centimetra u ėshtė ndaluar hyrja nė komunėn private nė njė kodėr nė tė cilėn tani jetojnė 120 njerėz. Ata kanė zjarrfikėsit dhe policėt e vet, derisa fshatin e kanė shndėrruar nė njė park tematik nė tė cilėn rriten shtėpitė nė formė tė kėrpudhave, derisa banorėt vishen si role nga pėrrallat.

“Si njerėz me rritje tė shkurtabiqe jemi mėsuar qė njerėzit e gjatė tė na shfrytėzojnė dhe fyejnė. Megjithatė, tani nė fshatin tonė nuk ka njerėz tė gjatė prandaj krejt ēfarė bėjmė, e bėjmė pėr vetveten”, ka thėnė Fu Tien, i cili ėshtė zėdhėnės i kėtij grupi tė njerėzve.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shkurtabiqėt ndėrtojnė fshatin e tyre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FITIM GASHI-Loja me UĒK-nė dhe vlerat e saj nė fshatin Llapushnik
» Xhafer Leci:VLLASĖT DHE E VĖRTETA E TYRE
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesė e skenarėve tė komunistėve serbė dhe tė shėrbėtorėve tė tyre nė Kosovė?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: