ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Nė rritje numri i fėmijėve jashtėmartesorė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Nė rritje numri i fėmijėve jashtėmartesorė   Wed Sep 30, 2009 5:07 pm

Numri i fėmijėve jashtėmartesorė ėshtė vazhdimisht nė rritje dhe ka arritur shkallėn mė tė lartė deri mė tani, njofton njė studim i ri.
Statistikat evropiane tregojnė se gjithnjė e mė shumė fėmijėt lindin jashtė martese, kurse ky trend ‘i ri’ ėshtė mė i dukshėm nė Britani tė Madhe.

Nga numri i pėrgjithshėm i fėmijėve tė lindur nė atė vend, nė tre muajt e parė tė kėtij viti- 46% ishin regjistruar si jashtėmartesor. Ndėrsa vitin e kaluar 45.3 e fėmijėve tė lindur nė Britani tė madhe kishin pasur prindėr tė pa martuar.

Ky studim tregon po ashtu se nė Evropė femrat lindin mė shumė fėmijė pas moshės 30- vjeēare, ndėrsa numri mė i madh i fėmijėve tė lindur kishin pasur nėnat me moshė ndėrmjet 30 dhe 34 vjeē.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nė rritje numri i fėmijėve jashtėmartesorė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Istogu nė gjendje tė jashtėzakonshme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: