ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Rritja e infektimeve kompiuterike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Rritja e infektimeve kompiuterike   Wed Sep 30, 2009 5:08 pm

Brenda vetėm njė muaji, numri i kompjuterėve tė infektuar me softuerė dashakeq ėshtė rritur pėr 15 pėr qind, thuhet nė raporton e kompanisė pėr siguri kompjuterike - Panda Security.
Nė mbarė botėn numri mesatar i kompjuterėve tė infektuar me softuerė tė ndryshėm dashakeq ėshtė ngritur nė 59%, qė ėshtė niveli mė i lartė i shėnuar deri mė tani.

Nė mesin e 28 shteteve tė cilat Panda i ka analizuar nė raportin e saj listės i prinė Tajvani me 69% tė kompjuterėve tė infektuar, derisa nė fund tė listės gjendet Norvegjia ku “vetėm” 39 pėr qind e kompjuterėve janė tė infektuar.

Mė sė shpeshti kompjuterėt janė tė infektuar me trojanė dhe adware, pasuar nga krimbat dhe viruset nė vendin e tretė dhe tė katėrt.

Rritja e madhe e numrit tė infektimeve sqarohet me mėnyrat e reja tė shpėrndarjes sė softuerit dashakeq me anė tė rrjeteve shoqėrore, video incizimeve dhe postės elektronike.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rritja e infektimeve kompiuterike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: