ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Karavan atraktiv hibrid nga Subaru

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Karavan atraktiv hibrid nga Subaru   Wed Sep 30, 2009 5:08 pm

Me afrimin e datės sė hapjes sė panairit tė automjeteve tė Tokios, prodhuesit japonez kanė filluar tė zbulojnė adutėt e tyre. Sikur edhe deri mė tani, nė kėtė vend tė largėt rolin kryesor do tė luajnė konceptet e automjeteve, e njė prej atyre interesant ėshtė pėrgatitur edhe nga prodhuesi Subaru.
Bashkėpunimi me Toyotan i ka mundėsuar prodhuesit Subaru tė zhvillojė konceptin “Hybrid Tourer Concept” i cili ka tre motorė.

Nė pjesėn e pėrparme ėshtė vendosur motori dylitėrsh me benzinė dhe turbo-mbushės, njė motor me djegie tė drejtpėrdrejtė tė cilin e shoqėron elektromotori me fuqi prej 10 kW. Ky ¬ēift motorėsh pėrkujdeset ekskluzivisht pėr boshtin me ndihmėn e marshit automatik CVT, derisa pėr boshtin e pasmė koncepti i Subaru ėshtė shfrytėzuar me edhe njė elektromotor tjetėr prej 20 kW.

Motori i pasmė furnizon boshtet vetėm gjatė shpejtėsive tė ulėta dhe atėherė kur nevojitet fuqia maksimale.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Karavan atraktiv hibrid nga Subaru
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: