ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Toyota tėrheq 3.8 milionė automjete

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Toyota tėrheq 3.8 milionė automjete   Wed Sep 30, 2009 5:09 pm

Prodhuesi mė i madh i automjeteve, Toyota Motor Corporation, ka njoftuar se nga tregu amerikan do tė tėrheq 3.8 milionė automjete. Arsyeja e tėrheqjes sė gjitha kėtyre automjeteve janė shtresat e plastikės ku vozitėsit i pushojnė kėmbėt tė cilat mund tė bėjnė papuēen e gazit tė ngujohet dhe tė sjellin deri tek aksidenti.
Nga Toyota kanė thėnė se janė duke punuar me shėrbimet shtetėrore amerikane pėr zgjidhjen e kėtij problemi dhe kanė paralajmėruar se pronarėt e automjeteve ndoshta do tė informohen qysh javėn e ardhshme.

Zėdhėnėsi i Toyotas pėr SHBA Irv Miller ka thėnė se pronarėt do tė duhej tė largonin kėto shtresa nga automjetet e tyre derisa tė mos gjendet njė zgjidhje.

"Papuēja e ngujuar e gazit mund tė bėj automjetin qė tė ecėn shumė shpejt, me ē’rast mund tė bėhet shumė e vėshtirė qė ai tė ndalohet dhe tė sjell deri tek aksidenti, lėndimet apo vdekja”, ka tėrhequr vėrejtjen Miller.

Shėrbimet federale amerikane kanė njoftuar se kanė pranuar 102 raste tė aksidenteve nė tė cilat ishin pėrfshirė automjetet e Toyotas, e pėr tė cilat ndoshta do tė mund tė kenė qenė fajtore pikėrisht kėto shtresa.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Toyota tėrheq 3.8 milionė automjete
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: