ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Dy miliardė shkarkime nga Apple AppStore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Dy miliardė shkarkime nga Apple AppStore   Wed Sep 30, 2009 5:11 pm

Me rritjen e shitjes sė pajisjeve iPhone e iPod rritet edhe numri i aplikacioneve tė cilat shfrytėzuesit e tyre marrin aplikacione nga dyqani online App Store i kompanisė.
Pak kohė mė parė, nė maj tė kėtij viti, ju kemi informuar pėr shkarkimin e njė miliardėt, e tani kjo shifėr ka arritur dyfishin e aplikacioneve tė shkarkuara.

Shumica e kėtyre aplikacioneve janė pa pagesė, mirėpo njė pėrqindje e caktuar edhe paguhet, (kompania AdMob pohon se secili aplikacion i katėr pėr iPhone paguhet), gjersa Apple merr 30 pėr qind tė secilit aplikacion tė shitur. Prandaj vlerėsimet e bėra kohė mė parė se tregu i aplikacioneve tė iPhone kushton 2.5 miliardė nuk na ēudisin, madje tani pėr tani duken edhe si nėnvlerėsuese.

Aktualisht nė Apple App Storeu gjenden rreth 85.000 aplikacione nė tė cilat punojnė mbi 125.000 programues tė autorizuar zhvillimor nga mbarė bota.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dy miliardė shkarkime nga Apple AppStore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: