ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Versioni elektrik i Phantom i gatshėm pėr prodhim?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Versioni elektrik i Phantom i gatshėm pėr prodhim?   Wed Sep 30, 2009 5:13 pm

Sipas pohimeve tė zėdhėnėsit tė automjeteve mė luksoze nė botė, Rolls-Royce ėshtė duke menduar seriozisht pėr prodhimin e versionin elektrik tė modelit tė vet - Phantom.
Tani pėr tani nuk ka asnjė informatė konkrete pėr motorizimin apo datėn eventuale tė paraqitjes nė treg, e as prej ēfarė do tė varej drita e gjelbėr pėr prodhimin e njė automjeti tė kėtillė, natyrisht veē interesimit tė blerėsve potencialė.

Ėshtė pėrmendur vetėm qė masa e baterisė nuk do tė paraqes ndonjė problem nė kėtė automjet, ndryshe shumė tė rėndė, tė cilin nė formė standarde e fut nė lėvizje motori V12.

Nė Rolls-Royce vlerėsojnė se puna pa zhurmė dhe momenti i madh i rrotullimit i cili ėshtė nė dispozicion nga rrotullimet e ulėta do tė ishin tė shkėlqyeshme pėr njė automjet luksoz siē ėshtė Phantom. Mirėpo, problem mbetet ēėshtja e autonomisė. Nė fakt, shumė ekspertė e shohin kėtu si mundėsi tė shkėlqyeshme 1.5 litėrshin me naftė dhe tre cilindra tė BMW-sė, i cili do tė shėrbente si gjenerator i energjisė elektrike, respektivisht si shtesė pasi qė bateritė tė zbrazen.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Versioni elektrik i Phantom i gatshėm pėr prodhim?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: