ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Trajnim pėr Gripin H1N1 nga Banka Botėrore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Trajnim pėr Gripin H1N1 nga Banka Botėrore   Wed Sep 30, 2009 5:16 pm

Tė martėn nė Prishtinė ėshtė mbajtur njė sesion lidhur me pėrgjigjen klinike ndaj pandemisė sė Gripit A (H1N1), organizuar nga Banka Botėrore.


Ky sesion ka qenė interaktiv dhe ka pasur lidhje direkte tė tė pranishmėve nė Prishtinė me ekspertė mjekėsorė nga Britania e Madhe, duke adresuar mėnyrat e diagnostikimit dhe menaxhimit klinik tė rasteve tė prekura nga Gripi A (H1N1).

Nga Prishtina, sesioni ėshtė drejtuar nga Nedim Jaganjac, specialist i lartė i shėndetit nga Banka Botėrore, ndėrsa udhėheqės nga Britania i sesionit ka qenė Kevin Rooney, specialist nė Anesteziologji dhe mjekimin intensive nė Royal Alexandra Hospital nė Paisley-Skoci. Gjatė sesionit, lidhje e debate janė bėrė edhe me Shqipėrinė, Kroacinė, Bosnjė Hercegovinėn, Maqedoninė, Malin e Zi, Serbinė e Turqinė.

Pjesėmarrės nga Qendra Emergjente dhe Klinika Infektive e QKUK-sė, kanė trajtuar sė bashku me pėrfaqėsuesit e Bankės Botėrore dhe tė Organizatės Botėrore tė Shėndetėsisė katėr tema kryesore: menaxhimin klinik tė rasteve me H1N1, gatishmėrinė e spitaleve, ndikimi nė shėndetin animal, komunikimi dhe zbutja e rrezikut.

Njė sesion tjetėr do tė mbahet edhe nesėr, ndėrsa kjo po zhvillohet nė kuadėr tė njė misioni tė Bankės Botėrore, i cili po qėndron nė Kosovė pėr disa ditė pėr tė mbikėqyrė situatėn rreth kontrollit tė Gripit A (H1N1) dhe pėrgjigjen ndaj pandemisė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Trajnim pėr Gripin H1N1 nga Banka Botėrore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: