ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Kompani nė tė cilėn punėtorėt nuk duhet tė punojnė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 20
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Kompani nė tė cilėn punėtorėt nuk duhet tė punojnė   Fri Oct 09, 2009 2:29 pm

Kompania franceze “National Power Packs” e cila merret me prodhimin e baterive qė gjysmė viti paguan rregullisht pesė punėtorėt e saj tė cilėt nuk bėjnė absolutisht asgjė.
Qė prej qershorit tė kėtij viti pesė tė punėsuar tė ndėrmarrjes “National Power Packs” nga qyteti Pontarlier nė lindje tė Francės kanė marrė njoftimin nga shefi i tyre se tėrė fabrika e tyre do tė zhvendoset nė Rotterdam tė Holandės dhe se prodhimi i baterive do tė ndėrpritet.

Mirėpo, pėrveē njoftimit pėr ndėrprerjen e punės, asgjė tjetėr nuk ka ndodhur. Makinat kanė mbetur nė vendet e tyre, askush nuk ėshtė larguar nga puna, e pagesat u vijnė me rregull.

E punėsuara Carmen Girard pranon se tėrė ditėn e kalon duke humbur kohėn: “Mė sė pari i kontrollojmė e-mailat, mė pas shohim televizor, luajmė lojėra tė ndryshme".

"Aktualisht jam duke punuar nė njė kompani fantazmė, nė 440 metra katrorė tė cilat nuk shfrytėzohen", ka shtuar ajo.

Pos disa e-mailave nga shefi i cili i ka njoftuar se kompania do tė zhvendoset nė Holandė, ai nuk jep shenja jete dhe nuk u pėrgjigjet thirrjeve.

Tė punėsuarit e habitur kanė kontaktuar pėrfaqėsuesit e sindikatės pėr tė kuptuar se cili ėshtė statusi i tyre ligjor, e kanė marrė pėrgjigje se nėse ata fillojnė tė lypin punė tjetėr kjo do tė kuptohet si kėrkesė vullnetare pėr largim tė punės dhe me kėtė do tė humbin beneficionet e mundshme.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kompani nė tė cilėn punėtorėt nuk duhet tė punojnė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunėt dhe bashkėpunėtorėt e diktaturės, mos lejohen as nė media
» Xhafer Leci: Dr. Hysamendin Feraj - punėtor i SHIK-ut apo...
» Falenderim nga Besnik Rama pėr kontribuesit e festės sė 17 nėntorit, nė Mynih
» Njė kompani qė ėshtė shembull i suksesit
» Besim Muhadri: A ishte vrasja e Emin Durakut pjesė e skenarėve tė komunistėve serbė dhe tė shėrbėtorėve tė tyre nė Kosovė?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: