ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gomarė tė ngjyrosur nė vend tė zebrave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gomarė tė ngjyrosur nė vend tė zebrave   Fri Oct 09, 2009 2:30 pm

Pėr shkak tė luftės me Izraelin, nė kopshtin zoologjik nė Rripin e Gazės kanė pėsuar edhe shumė kafshė tė pafajshme.
Duke mos pasur si tė furnizohen me kafshė tjera tė egra pėr shkak tė embargos izraelite, drejtoria e kopshtit zoologjinė nė Rripin e Gazės ėshtė kujtuar pėr njė mėnyrė se si do t’i gjej zebrat dhe t’i bėj tė lumtur vizitorėt – disa gomarė i kanė qethur pjesėrisht dhe i kanė ngjyrosur nė shirita zi e bardhė.

"Kemi dashur t’i bėjmė tė lumtur fėmijėt tė cilėt janė vizitorė tė rregullt tė kopshtit tonė zoologjik", ka thėnė drejtori i kopshtit Imad Kasem.

Kasem ka thėnė se deri nė dimrin e kaluar, kur edhe ka filluar lufta nė mes tė militantėve izraelitė e palestinezė, nė kopshtin zoologjik ka pasur shumė kafshė tė ndryshme, nga tė cilat shumica janė kontrabanduar nėpėr kanale nėntokėsore nė mes tė Gazės dhe Egjiptit.

Lufta i ka shkaktuar dėme tė mėdha kopshtit zoologjik, prandaj si pasojė e granatimit izraelit tė Rripit tė Gazės kanė pėsuar edhe shumė kafshė.

Nga 200 sa kanė qenė tani kanė mbetur vetėm 30. Vazhdimi i bllokadės sė Gazės ka rezultuar me pamundėsinė e blerjes sė kafshėve tė reja, prandaj drejtoria ėshtė dashur tė zgjidh kėtė problem disi.

Drejtori Kasem me krenari thotė se “askush” nuk e vėren dallimin dhe nuk e di se nė kafaze janė “gomarėt me shirita”, nė vend tė zebrave tė vėrteta.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gomarė tė ngjyrosur nė vend tė zebrave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova, vend i vogėl me resurse tė mėdha
» Shazim Mehmeti: NJĖ COPĖ STOF PĖR PANTALLONA (pėr Prishtinėn, nė vend tė njė balade)- tregim
» Nė vend tė reagimit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: