ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Pini duhan, ndihmoni buxhetin e shtetit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Pini duhan, ndihmoni buxhetin e shtetit!   Fri Oct 09, 2009 2:35 pm

Senatori ēek Tomas Tepfer ka propozuar qė derisa tė mos kalojė kriza ekonomike botėrore, sė paku edhe njė vit, nė kutitė e cigareve nė Ēekim sė paku gjatė vitit tė ardhshėm, pėrveē vėrejtjes aplikative "Duhani dėmton shėndetin”, tė shfaqet apeli “pirja e duhanit mbyll vrimat nė buxhetin e shtetit".
Parlamenti kėto ditė miraton njė paketė tė re tė masave restriktive dhe rritjes sė tatimit e akcizės, nė mes tjerash edhe akcizės nė cigare tė cilėn e ka propozuar ministri i financave Eduard Janota nė mėnyrė qė deficiti buxhetor pėr vitin e ardhshėm tė ulet nga 9.5 nė 6.5 miliardė euro.

Gjatė seancės dhe votimit tė djeshėm nė Senatin e parlamentit ēek Tepfer ka propozuar qė nė kutitė e cigareve nė Ēeki nė mėnyrė obligative tė paraqitet mbishkrimi: pirja e duhanit mbyll vrimat nė buxhetin e shtetit.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pini duhan, ndihmoni buxhetin e shtetit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: