ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Shpėrblim fshatarit i cili mbyti mbi 83.000 minj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Shpėrblim fshatarit i cili mbyti mbi 83.000 minj   Fri Oct 09, 2009 2:36 pm

Njė fshatar nga shtetit i Bangladeshit ėshtė shpallur kampion nė betejėn kundėr minjve pasi qė ka mbytur mbi 83.000 prej tyre.
Mokarul Islam, 40-vjeēar, gjatė nėntė muajve tė fundit ka mbytur 83.450 minj dhe pos titullit tė kampionit ėshtė shpėrblyer edhe me njė televizor me ngjyra.

"Jam shumė i lumtur pėr nderin qė mė ėshtė bėrė", ka deklaruar nė ceremoninė e ndarjes sė shpėrblimit.

Ekspertėt vlerėsojnė se minjtė nė Bangladesh, njė prej shteteve mė tė varfra nė botė, minjtė shkatėrrojnė dhjetė pėr qind tė korrjeve. Islam ka thėnė se ka pėrdorur helm pėr tė arritur suksesin e tij, dhe si dėshmi pėr mbytjen e tėrė atyre minjve ka ofruar bishtat e tyre.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shpėrblim fshatarit i cili mbyti mbi 83.000 minj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: