ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ēdo gjerman konsumon nga 1.094 kafshė nė vit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Ēdo gjerman konsumon nga 1.094 kafshė nė vit   Fri Oct 09, 2009 2:39 pm

Ēdo gjerman gjatė jetės sė tij konsumon mesatarisht nga 1.094 kafshė dhe shpendė, kanė llogaritur organizatat pėr mbrojtjen e kafshėve me rastin e Ditės Botėrore tė Vegjetarianėve.
Sipas shoqatės sė vegjetarianėve gjermanė, ēdo qytetar i Gjermanisė konsumon gjatė jetės sė tij katėr viēa, katėr dele apo qengja, 12 rosa, 37 pata, 46 gjeldeti, 46 derra dhe madje 945 pula, shkruan Radio Evropa e Lirė.

Vegjetarianėt dhe organizatat pėr mbrojtjen e kafshėve u kanė bėrė thirrje gjermanėve qė tė paktėn njė herė nė javė tė mos hanė mish apo produkte tė mishit.

Sipas organizatave, kjo do tė bėnte qė 157 milionė kafshė dhe shpendė nė vit tė mos shkojnė nė thertore.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēdo gjerman konsumon nga 1.094 kafshė nė vit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: