ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Ėmbėlsirat nė fėmijėri ndėrtojnė personalitet tė dhunshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Ėmbėlsirat nė fėmijėri ndėrtojnė personalitet tė dhunshėm   Fri Oct 09, 2009 2:52 pm

Fėmijėt tė cilėt ēdo ditė hanė ėmbėlsira dhe ēokollatė kanė mė shumė prirje qė tė jenė tė dhunshėm kur tė rriten, njofton njė studim i ri.
Pėrcjellja e shprehive ushqyese te 17.500 fėmijė nga fėmijėria deri nė moshė tė rritur ka treguar numėr shumė tė madh tė kriminalitetit te personat tė cilėt nė fėmijėri, ēdo ditė kishin konsumuar ėmbėlsira dhe ēokollata.

Kėtė gjė, autorėt e studimit e shpjegojnė me faktin se fėmijėt tė cilėt mėsohen qė ēdo ditė ta marrin ėmbėlsirėn qė kėrkojnė, nuk mėsohen qė ndonjėherė duhet tė presin pėr atė qė e dėshirojnė. Prandaj kėta fėmijė bėhen mė impulsivė kur rriten.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ėmbėlsirat nė fėmijėri ndėrtojnė personalitet tė dhunshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: