ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Punėt e shtėpisė zvogėlojnė rrezikun nga kanceri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Punėt e shtėpisė zvogėlojnė rrezikun nga kanceri   Fri Oct 09, 2009 2:54 pm

Njė studimi ri sjell motivim shtesė pėr femrat tė cilat janė dashamirėse tė punėve tė shtėpisė. Sipas studimit, femrat tė cilat ēdo ditė i kryejnė punėt e shtėpisė janė mė pak tė rrezikuara qė tė sėmuren nga kanceri i gjirit.
Femrat tė cilat pas menopauzės vazhdojnė tė punojnė dhe ta mbajnė kondicionin trupor, janė pėr 17% mė pak tė rrezikuara qė tė vuajnė nga sėmundja malinje. Fatkeqėsisht kjo nuk mund tė thuhet pėr ato tė cilat nė vend tė punėve tė shtėpisė zgjedhin krevatin.

Autorėt e studimit thonė se jo ēdo punė ka kėtė efekt parandalues, por iu rekomandojnė femrave qė tė merren me kryerjen e punėve tė shtėpisė, me kopshtari dhe me ecje tė gjatė

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Punėt e shtėpisė zvogėlojnė rrezikun nga kanceri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: