ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Sė shpejti dėnime tė ashpra pėr dėrgim tė porosive spam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Sė shpejti dėnime tė ashpra pėr dėrgim tė porosive spam   Fri Oct 09, 2009 2:55 pm

Komisioni Evropian u ka bėrė thirrje shteteve anėtare tė Bashkimit Evropian qė nė mėnyrė sistematike tė dėnojnė ashpėr personat pėrgjegjės pėr dėrgimin e porosive kompjuterike tė padėshiruara (spam), i cili ėshtė njė problem qė mundon madje 65 pėr qind tė banorėve tė shteteve evropiane.
"Edhe pse spami ėshtė ndaluar qė prej vitit 2002, porositė e padėshiruara elektronike ende vazhdojnė t’i pranojnė 65 pėr qind e qytetarėve tė BE-sė", ka deklaruar komisarja evropiane e ngarkuar pėr kėtė problem Vivian Reding.

"Na duhet tė pėrshpejtojmė luftėn kundėr spamit, e shtetet anėtare tė BE-sė duhet tė rishikojnė masat ligjore me tė cilat do tė dėnonin ashpėr ata tė cilėt dėrgojnė spam", thuhet nė deklaratėn e komisares evropiane.

Rezultatet e njė analize tė cilėn e ka kryer Komisioni Evropian tregojnė dallime tė theksuara nė numrin dhe llojin e dėnimeve pėr ata tė cilėt dėrgojnė spam. Numri mė i madh i dėnimeve ėshtė regjistruar nė Spanjė dhe nė Sllovaki – 39, derisa nė Rumani vetėm 20.

Mė sė ashpri dėnohen personat nė Holandė ku dėnimet shkojnė deri nė njė milionė euro, derisa nė Itali 570.000 euro e Spanjė 30.000 euro.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sė shpejti dėnime tė ashpra pėr dėrgim tė porosive spam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jorgo Telo:ZAGORI E PERMALLUAR (Tekst i kenges qe do hidhet se shpejti ne fb)
» Shota,Shota (mashalla) Baraliu - Aktore, Top - Modele e jona sė shpejti do tė bėj njė "BOOM" - surprizė !
» Faruk Tasholli:Nė mėrgim po krijohet njė klasė e re intelektualėsh shqiptarė(Intervistė me Driton Gashin)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: