ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Mposhtni depresionin me ushqim mesdhetar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Mposhtni depresionin me ushqim mesdhetar   Fri Oct 09, 2009 2:57 pm

Jeni depresivė? Konsumoni ushqim mesdhetar dhe ndihmoni vetes qė tė ndjeheni mė mirė.
Qė mė herėt ėshtė vėrtetuar se ushqimi mesdhetar ėshtė i shėndetshėm, ndėrsa tani ėshtė zbuluar se ky ushqim ndikon pozitivisht nė disponim.

Nė njė studim ku janė pėrfshirė 10.000 njerėz pėr njė periudhė katėrvjeēare ėshtė treguar se njerėzit tė cilėt konsumojnė mė shumė pemė, perime dhe drithėra (pjesė e ushqimit mesdhetar, ku pėrfshihet edhe peshku, vaji i ullirit etj.), janė pėr 30% mė pak depresivė.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mposhtni depresionin me ushqim mesdhetar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jotgo Telo:KATĖRMBĖDHJETĖ SUMBULLA DASHURORE (Cikėl lirikash pėr respekt te s. Valentinit).
» Mentor Thaqi: Pak ushqim shpirti dhe ē“mallje malli!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: