ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Gjendet macja 20 kilogramė e rėndė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Gjendet macja 20 kilogramė e rėndė   Sun Oct 11, 2009 2:37 pm

Macja me peshė prej 20 kilogramėsh ėshtė gjetur nė qytetin Voorhees tė shtetit amerikan tė New Jerseyt, derisa aktivistėt e shoqatave pėr mbrojtjen e tė drejtave tė kafshėve shpresojnė se do tė arrijnė t’i gjejnė asaj njė shtėpi ku do tė fillojė tė ushqehet mė shėndetshėm.

"Ėshtė e ndėrtuar si lojtar i ragbit", ka deklaruar Deborah Right, vullnetare e cila pėrkujdeset pėr macen e trashė. Pronarėt e maces deri tė shtunėn mund ta marrin, nė tė kundėrtėn do tė ofrohet pėr adoptim.

Macja mė e trashė e tė gjitha kohėrave ka qenė e rėndė mbi 21 kilogramė, dhe ka jetuar nė Australi, gjatė viteve 1980.

Libri i rekordeve Guinness qė prej atėherė ka larguar kategorinė e maces mė tė trashė, me frikėn se pronarėt do tė mund t’u bėnin dėm kafshėve tė tyre nė tentim pėr tė thyer rekordin.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjendet macja 20 kilogramė e rėndė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Nxitėsi pėr vrasjen e Triumf Rizės, Enver Sekiraqa gjendet nė Irlandė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: