ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Foshnjat hidhen nga 15 metra lartėsi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
avatar

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 21
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Foshnjat hidhen nga 15 metra lartėsi   Sun Oct 11, 2009 2:40 pm

Banorėt e qytetit tė Indisė, Solapuru, pėr pothuajse gjysmė mileniumi kanė njė rit tė pazakonshėm ‘shėndetėsorė’, duke i hedhur fėmijėt e vegjėl nga njė lartėsi prej 15 metrash, me qėllim qė tė bėhen tė fortė dhe tė shėndetshėm.

Tek disa vende nė Indi ky ritual i hedhjes sė fėmijėve tashmė praktikohet pėr disa shekuj. Fėmijėt gjatė hedhjes i pret njė pėlhurė e bardhė.

Ēdo vit mijėra prindėr me foshnjat e tyre presin nė radhė pėr disa sekonda “mjekėsi lartėsie”. Besimtarėt thonė se kurrė nuk ka ndodhur ndonjė fatkeqėsi, e as qė dikush tė lėndohet.

Disa herė ėshtė tentuar qė ky ritual tė largohet, por numri i pėrkrahėsve tejkalon numrin e kundėrshtuesve. Sidoqoftė, as vogėlushėt nuk e kanė aq tė vėshtirė tė fluturojnė pak.

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Foshnjat hidhen nga 15 metra lartėsi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen nė humnerė dy turistė ēekė
» Petrit Rudi:Ish eprori i lartė i UĒK-sė ka njė porosi pėr Hashim Thaqin me kompaninė pronto!
» Sa mė shumė kohė qė do tė kalojė, aq mė shumė do tė rritet e lartėsohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: