ForumForum  PortaliPortali  Lajme rreth Nini-t  RegjistrohuRegjistrohu  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  
Lusim antaret qe te jene sa me aktiv ne forum, dhe te postojn sa me shume, sepse kohve te fundit jemi duke u bere te kontrolluar nga menagjeri i Florencia Bertottit, Florit. Ju lusim qe te keni parasysh kete dhe te jeni sa me aktiv ne postimin e mesazheve, natyrisht pa i thyer rregullat. Nese ka ndonje antar qe nuk eshte i kenaqur me forumin, le te lajmerohet ne forum, dhe le te shpreh pakenaqesite e tij. Ata qe jane sa me aktiv, do selektohen me shume ne letren qe do dergohet tek Florencia Bertotti.

Share | 
 

 Tė shtėnat me armė dekor pėr dasmat turke

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Edona
Vdes per Florin
Vdes per Florin
Edona

Female Numri i postimeve : 6018
Age : 22
Vendndodhja : De mas linda del mundo FLOR BERTOTTI
Kenget e preferuara te Floricientes? : "Flores amarillas"."Te siento" ."En enombre dragon"Ding-dong"."Delfina"."Por que"."Kikiriki"."Des que te vi".Haj un cuento"...
Disponimi i pergjithshem : e hareshme
Registration date : 13/12/2008

MesazhTitulli: Tė shtėnat me armė dekor pėr dasmat turke   Sun Oct 11, 2009 2:40 pm

Dasmat nė lindje tė Turqisė pėrveē haresė dhe gėzimit kanė edhe njė element tė pashmangshėm: Tė shtėnat e armėve, qė zbrazen pėr nder tė sapo martuarve.

Jo, jo kjo nuk ėshtė luftė por janė tinguj tė dasmės tradicionale tė Turqisė Lindore! Kallashnikov rusė, pushkė amerikane M 16 dhe shumė lloje tė tjera tė pushkėve dhe pistoletave zbrazen pėr nder tė sapo martuarve. Bėhet fjalė pėr Meēitin dhe Estelin,ēifti jeton nė Belgjikė, por kanė vendosur tė kthehen nė vendlindje pėr dasmėn, nė provincėn turke Sirnak nė rajonin kufitar me Irakun. Atje posedimi i armatimit tė rėndė mes civilėve nė raste dasmash ėshtė dukuri e zakonshme. Pjesa mė e madhe e familjeve tė organizuar nė struktura fisnore, sipas agjencisė sė lajmeve Rojters, punojnė si njėsi paraushtarake tė autoriteteve turke nė luftėn kundėr separatistėve kurdė. Prej atje pajisen edhe me armatim. Nė Turqi ėshtė traditė qė tė ketė tė shtėna nė ajėr edhe gjatė manifestimeve tjera, si pėr shembull nė ndeshjet e futbollit nė vend. Por, shpesh herė si pasojė tė plumbave qorre ka edhe viktima!

_________________

♥♥♠♠♦♦◘◘ Floor x ever in my corazoon/heart ♥♥♠♠♦♦◘◘
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tė shtėnat me armė dekor pėr dasmat turke
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Florencia Bertotti Kosovo - FBK :: Te tjera :: Te tjera-
Kėrce tek: